-45
%
R10
8.5...
Cerdomus Alma Breccia Capraia Matt Mosaic 94429 30x30cm 8,5mm
€22.61
/ piece *
€12.44 / piece *
%
€74.61 / box *
%
Content per pack:
6 piece
Goods to be procured: Usually available within 10 business days + delivery time up to 20 business days
Product number:
94429-cerdomus
Product information "Cerdomus Alma Breccia Capraia Matt Mosaic 94429 30x30cm 8,5mm"
Important: Take note of the technical details in the manufacturer catalogue for the product Cerdomus Alma Breccia Capraia Matt Mosaic 94429 30x30cm 8,5mm
Cerdomus is known for innovative ceramic tiles that impress with their exceptional designs and outstanding quality. Our Cerdomus tiles offer creative solutions for modern interior design. Discover the impressive variety of Cerdomus tiles for stylish floors and walls.
Cerdomus is known for innovative ceramic tiles that impress with their exceptional designs and outstanding quality. Our Cerdomus tiles offer creative solutions for modern interior design. Discover the impressive variety of Cerdomus tiles for stylish floors and walls.
| Color variation: | V3: Significant variation in color, motifs, and texture occurs among tiles within the same production batch. We recommend checking the product range carefully before ordering. |
|---|---|
| Colour: | Breccia Capraia |
| Format [cm]: | 30x30 |
| Frost resistance: | Ja |
| Item type: | Mosaics |
| Look: | Marmor |
| Material: | Colorbody fine porcelain stoneware |
| Slip resistance: | R10 |
| Sorting: | 1st choice |
| Surface: | matt |
| Surface designation manufacturer: | Matt |
| Thickness [mm]: | 8.5 mm |
| Pack [kg]: | 10.2 kg |
| Pack [m]: | 1.8 m |
| Pack [m2]: | 0.54 m² |
| Pack [pieces]: | 6 Pc |