R10
9 mm
Panaria Frame Glen Naturale Muretto AFG-FMM0 30x60cm rectified 9mm
€36.53
/ piece *
€20.09 / piece *
%
€80.37 / box *
%
Content per pack:
4 piece
Goods to be procured: Usually available within 10 business days + delivery time up to 20 business days
Product number:
AFG-FMM0-panaria
Product information "Panaria Frame Glen Naturale Muretto AFG-FMM0 30x60cm rectified 9mm"
Important: Take note of the technical details in the manufacturer catalogue for the product Panaria Frame Glen Naturale Muretto AFG-FMM0 30x60cm rectified 9mm
Panaria, a renowned manufacturer of ceramic tiles, offers products that impress with their versatility and aesthetics. With a focus on quality and innovation, Panaria offers creative solutions for modern architectural projects. Discover the outstanding selection of Panaria tiles and transform your rooms into true masterpieces.
Panaria, a renowned manufacturer of ceramic tiles, offers products that impress with their versatility and aesthetics. With a focus on quality and innovation, Panaria offers creative solutions for modern architectural projects. Discover the outstanding selection of Panaria tiles and transform your rooms into true masterpieces.
| Color variation: | V2: Noticeable differences in color, motifs and structure within the same production batch. |
|---|---|
| Colour: | Glen |
| Format [cm]: | 30x60 |
| Frost resistance: | Ja |
| Item type: | Decor |
| Look: | Stone |
| Material: | Colorbody fine porcelain stoneware |
| Rectified: | Ja |
| Slip resistance: | R10 |
| Sorting: | 1st choice |
| Surface: | nature |
| Surface designation manufacturer: | Naturale |
| Thickness [mm]: | 9 mm |
| Pack [kg]: | 15.7 kg |
| Pack [m]: | 2.4 m |
| Pack [m2]: | 0.72 m² |
| Pack [pieces]: | 4 Pc |