R11
20 mm
Panaria Frame Glen Strutturato Costa toro AFGDFMJ0 30x60cm 20mm
€128.52
/ piece *
€70.69 / piece *
%
Content per pack:
1 piece
Goods to be procured: Usually available within 10 business days + delivery time up to 20 business days
Product number:
AFGDFMJ0-panaria
Product information "Panaria Frame Glen Strutturato Costa toro AFGDFMJ0 30x60cm 20mm"
Important: Take note of the technical details in the manufacturer catalogue for the product Panaria Frame Glen Strutturato Costa toro AFGDFMJ0 30x60cm 20mm
Panaria, a renowned manufacturer of ceramic tiles, offers products that impress with their versatility and aesthetics. With a focus on quality and innovation, Panaria offers creative solutions for modern architectural projects. Discover the outstanding selection of Panaria tiles and transform your rooms into true masterpieces.
Panaria, a renowned manufacturer of ceramic tiles, offers products that impress with their versatility and aesthetics. With a focus on quality and innovation, Panaria offers creative solutions for modern architectural projects. Discover the outstanding selection of Panaria tiles and transform your rooms into true masterpieces.
| Attention! Outdoor-Surface: | This surface is recommended for outdoor use only |
|---|---|
| Color variation: | V2: Noticeable differences in color, motifs and structure within the same production batch. |
| Colour: | Glen |
| Format [cm]: | 30x60 |
| Frost resistance: | Ja |
| Item type: | Stair elements |
| Look: | Stone |
| Material: | Colorbody fine porcelain stoneware |
| Slip resistance: | R11 |
| Sorting: | 1st choice |
| Surface: | structured |
| Surface designation manufacturer: | Strutturato |
| Thickness [mm]: | 20 mm |
| Pack [kg]: | 8.13 kg |
| Pack [m]: | 0.6 m |
| Pack [m2]: | 0.18 m² |
| Pack [pieces]: | 1 Pc |