-45
%
6.5...
Imola The Rock Beige Grigio Naturale Matt Decor 188173 60x120cm 6,5mm - PIASEN6 DK12 RM
€236.81
/ piece *
€130.24 / piece *
%
€260.49 / box *
%
Content per pack:
2 piece
Goods to be procured: Usually available within 10 business days + delivery time up to 20 business days
Product number:
188173-imola
Product information "Imola The Rock Beige Grigio Naturale Matt Decor 188173 60x120cm 6,5mm - PIASEN6 DK12 RM"
Important: note the technical details in the manufacturer catalog for the article Imola The Rock Beige Grigio Naturale Matt Decor 188173 60x120cm 6,5mm - PIASEN6 DK12 RM
The Rock™ is a new, solid, high-impact stone universe that takes inspiration from nature’s endless varieties of rock to offer the market a wide range of porcelain stoneware solutions, distinguished by originality and market relevance, that are ready to satisfy the requirements of consumers all around the world.
The Rock™ is a new, solid, high-impact stone universe that takes inspiration from nature’s endless varieties of rock to offer the market a wide range of porcelain stoneware solutions, distinguished by originality and market relevance, that are ready to satisfy the requirements of consumers all around the world.
| Color variation: | V2: Noticeable differences in color, motifs and structure within the same production batch. |
|---|---|
| Colour: | Beige Grigio |
| Format [cm]: | 60x120 |
| Frost resistance: | Ja |
| Item type: | Decor |
| Look: | Stone |
| Material: | Colorbody fine porcelain stoneware |
| Rectified: | Nein |
| Sorting: | 1st choice |
| Surface: | matt, nature |
| Thickness [mm]: | 6.5 mm |
| Pack [m]: | 2.4 m |
| Pack [kg]: | 25.09 kg |
| Pack [m2]: | 1.44 m² |
| Pack [pieces]: | 2 Pc |