-45
%
R9
8 mm
Ragno Galassia Fumo Naturale – Matt Skirting board Francese 4P22 10x20cm 8mm
€28.32
/ m *
€15.58 / m *
%
€77.89 / box *
%
Content per pack:
5 m
Goods to be procured: Usually available within 10 business days + delivery time up to 20 business days
Product number:
4P22-ragno
Product information "Ragno Galassia Fumo Naturale – Matt Skirting board Francese 4P22 10x20cm 8mm"
Important: Take note of the technical details in the manufacturer catalogue for the product Ragno Galassia Fumo Naturale – Matt Skirting board Francese 4P22 10x20cm 8mm
Galassia by Ragno is a collection of ceramic tiles with high technical connotations. Its surfaces feature coloured granules distributed evenly throughout the tile body, in nine different colour shades. Galassia by Ragno is made of hi-tech porcelain which can be used in a wide range of industrial, commercial and outdoor installations.
Galassia by Ragno is a collection of ceramic tiles with high technical connotations. Its surfaces feature coloured granules distributed evenly throughout the tile body, in nine different colour shades. Galassia by Ragno is made of hi-tech porcelain which can be used in a wide range of industrial, commercial and outdoor installations.
| Colour: | Fumo |
|---|---|
| Format [cm]: | 10x20 |
| Frost resistance: | Ja |
| Item type: | Skirting board |
| Look: | Stone |
| Material: | Porcelain Stoneware |
| Rectified: | Nein |
| Slip resistance: | R9 |
| Sorting: | 1st choice |
| Surface: | nature |
| Surface designation manufacturer: | Naturale – Matt |
| Thickness [mm]: | 8 mm |
| Pack [m]: | 5 m |
| Pack [kg]: | 9.87 kg |
| Pack [m2]: | 0.5 m² |
| Pack [pieces]: | 25 Pc |