-45
%
8.5...
Cerdomus Karnis Charcoal Levigato Mosaic Concept 97405 30x40cm 8,5mm
€41.65
/ piece *
€22.91 / piece *
%
€137.44 / box *
%
Content per pack:
6 piece
Goods to be procured: Usually available within 10 business days + delivery time up to 20 business days
Product number:
97405-cerdomus
Product information "Cerdomus Karnis Charcoal Levigato Mosaic Concept 97405 30x40cm 8,5mm"
Important: Take note of the technical details in the manufacturer catalogue for the product Cerdomus Karnis Charcoal Levigato Mosaic Concept 97405 30x40cm 8,5mm
Cerdomus is known for innovative ceramic tiles that impress with their exceptional designs and outstanding quality. Our Cerdomus tiles offer creative solutions for modern interior design. Discover the impressive variety of Cerdomus tiles for stylish floors and walls.
Cerdomus is known for innovative ceramic tiles that impress with their exceptional designs and outstanding quality. Our Cerdomus tiles offer creative solutions for modern interior design. Discover the impressive variety of Cerdomus tiles for stylish floors and walls.
| Color variation: | V2: Noticeable differences in color, motifs and structure within the same production batch. |
|---|---|
| Colour: | Charcoal |
| Format [cm]: | 30x40 |
| Frost resistance: | Ja |
| Item type: | Mosaics |
| Look: | Stone |
| Material: | Colorbody fine porcelain stoneware |
| Sorting: | 1st choice |
| Surface: | rough polished finish |
| Surface designation manufacturer: | Levigato |
| Thickness [mm]: | 8.5 mm |
| Pack [kg]: | 12 kg |
| Pack [m]: | 2.4 m |
| Pack [m2]: | 0.71 m² |
| Pack [pieces]: | 6 Pc |