-45
%
R11
9 mm
Sintesi
Sintesi Fiordi Grigio Antislip L Element PF00004960 15x30cm 9mm
€28.56
/ piece *
€15.71 / piece *
%
€125.66 / box *
%
Content per pack:
8 piece
Goods to be procured: Usually available within 10 business days + delivery time up to 20 business days
Product number:
PF00004960-sintesi
Product information "Sintesi Fiordi Grigio Antislip L Element PF00004960 15x30cm 9mm"
Important: note the technical details in the manufacturer catalog for the article Sintesi Fiordi Grigio Antislip L Element PF00004960 15x30cm 9mm
Porcelain stoneware expresses its entire flexibility through the perfect imitation of natural stone. Fiordi is the collection with a bold and classic look, at the same time able to give strong personality to the rooms of the home.
Porcelain stoneware expresses its entire flexibility through the perfect imitation of natural stone. Fiordi is the collection with a bold and classic look, at the same time able to give strong personality to the rooms of the home.
| Attention! Outdoor-Surface: | This surface is recommended for outdoor use only |
|---|---|
| Color variation: | V2: Noticeable differences in color, motifs and structure within the same production batch. |
| Colour: | Grigio |
| Format [cm]: | 15x30 |
| Frost resistance: | Ja |
| Item type: | Stair elements |
| Look: | Stone |
| Material: | Colorbody fine porcelain stoneware |
| Rectified: | Nein |
| Slip resistance: | R11 |
| Sorting: | 1st choice |
| Surface: | antislip |
| Surface designation manufacturer: | Antislip |
| Thickness [mm]: | 9 mm |
| Pack [m]: | 2.4 m |
| Pack [kg]: | 9.28 kg |
| Pack [pieces]: | 8 Pc |